Ve Vadínu vyrostl kravín nové generace

12.08.2019

V Haze máme rádi opravdu ambiciózní projekty, které v sobě spojují moderní technologie a řemeslnou kvalitu. I proto jsme rádi, že jsme se mohli podílet na stavbě supermoderního kravínu v Mléčné farmě Vadín, která spadá pod podnik Agro Posázaví.

Nová stáj pro skot je součástí areálu živočišné výroby v obci Vadín, malé vesničce ležící na katastru obce Okrouhlice na Havlíčkobrodsku. Jde o stavbu, která je výjimečná jak svou velikostí (stáj pojme na 600 dojnice), tak zvoleným provozním a technickým řešením. Využívá také nejmodernější technologie, mezi které řadíme i systémy Haze.


Jako subdodavatel generálního dodavatele stavby, společnosti Agos, jsme do objektu instalovali šest našich nejmodernějších bočních ventilačních systémů typu D, každou v odlišné délce. Rolovací stěny jsou napojené na naši meteostanici AG05, vybavenou větrným, dešťovým i teplotním čidlem. Meteostanice reaguje na měnící se vítr, déšť i teplotu, a podle přednastavených hodnot automaticky upravuje ventilační systém tak, aby ve stájích udržoval optimální mikroklima. Je tak zcela nezávislá na lidském faktoru.

Kromě ventilačních systémů najdete na farmě Vadín také naše ocelová křídlová vrata s palubkovou výplní a elektrická rolovací vrata se zastřešením. Náš tým ve složení Petr Hanousek (jednatel a majitel společnosti), Roman Kulička (obchodní manažer) a Lubomír Trunda (produktový manažer, který měl projekt Vadín na starosti) se také s radostí zúčastnil slavnostního otevření nového kravína, které se konalo první srpnový den a kterého se zúčastnil mimo jiné i prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek.