NAŠE PROJEKTY

Společnost Haze dodala za posledních více než 13 let systémy technologických prvků do několika stovek stájí, jízdáren i dalších zemědělských objektů. Našimi spokojenými zákazníky jsou zemědělská družstva i jízdárny v České republice i na Slovensku. Na této stránce si můžete prohlédnout výběr top 19 projektových řešení, která jsme realizovali v poslední době.


TOP PROJEKT 01 Farma Bohdalov

Farma Bohdalov patří k našim dlouhodobým klientům. Tentokrát jsme se zde podíleli na výstavbě nového teletníku. V budově jsme instalovali celkem 6 bočních ventilačních stěn typu D+ opatřených límcem, který zajistí dotěsnění ve spodní části plachet. V tomto ventilačním systému se plachta roluje na hřídel na požadovanou výšku, a dále se systém může vertikálně pohybovat. Pro tento teletník jsme také speciálně navrhli plachtové zastřešení jednotlivých boxů pro telata a instalovali jsme zde posuvná i rolovací vrata.  

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 02 Farma Nížkov

Teletníky poslední dobou patří k našim nejčastějším realizacím. Na farmě v Nížkově jsme montovali oblíbený boční ventilační systém typu D, který se stará o odvětrávání i zastínění stáje. U tohoto typu ventilačního systému se plachta roluje na hřídel na požadovanou výšku, a dále se systém může vertikálně pohybovat. Ve stáji jsme instalovali také elektrická rolovací vrata Haze. 


TOP PROJEKT 03 Farma Pikárec

Nový teletník na farmě v Pikárci vznikl rekonstrukcí starého seníku, který už nevyhovoval potřebám majitelů. Nová stavba, která byla dokončena v listopadu 2022, je opatřená bočními ventilačními stěnami typu D+ bez límce. Dále tu najdete laminátovou větrací štěrbinu Haze bez klapky, elektrická rolovací vrata a posuvná vrata opatřená těsnícím chlupem, díky kterému do stáje neprofukuje.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 04 Farma Vlčkovice

Na farmě ve slovenských Vlčkovicích vyřešil náš boční ventilační systém typu D+ problém s přežitou a nefunkční technologií, která už dávno neplnila svůj účel. Starší potrhanou plachtovinu, která zakrývala dojírnu pro skot, nahradila boční rolovací stěna typu D+ - jde o jeden kus s výškou 5 bm a šířkou 47,5 bm. Stěnu tak lze nyní pohodlně ovládat (plachta se v tomto případě roluje na hřídel na požadovanou výšku, a dále se systém může vertikálně pohybovat) a zajišťovat optimální ventilaci a stínění. Oproti systému D je u této verze hřídel na středu plachty, což zajišťuje rychlejší rolování - spodní i horní část plachty se totiž namotává současně. 

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 05 Farma Olbramice

V roce 2020 jsme se podíleli na stavbě jedné z nejmodernějších stájí pro skot v ČR, kterou společnost RenoFarmy vybudovala na své farmě v Olbramicích. Najdete tu ty nejlepší produkty z nabídky Haze - dvoukřídlou hřebenovou větrací štěrbinu ovládanou elektropohonem, boční ventilační systém typu D i elektrická rolovací vrata. Většina činností na farmě je plně automatická, což platí i pro naše prvky - všechny řídí poslední model meteostanice Haze. Kromě střešní štěrbiny, bočních plachet a rolovacích vrat (vyvedených na přání klienta v jeho firemních barvách), jsme na stavbu dodali i několik menších prvků, například pevných výplní stěn nebo vybavení do dojíren. 

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 06 Jízdárna Holešov-Dobrotice

Jízdárnu v Holešově-Dobroticích provozuje firma Jacom. V budově bývala pevná stěna, což ovšem znemožňovalo větrání jízdárny a v létě bylo uvnitř nedýchatelno. Společnost Haze pevnou stěnu nahradila bočním ventilačním systémem typu F, který tvoří polykarbonátová stěna. V tomto případě je řešení unikátní v tom, že jde o jediný kus polykarbonátové stěny (obvykle tvoří boční stěny vícero kusů), který lze libovolně spouštět dolů a větrat tak dle potřeby. Boční ventilační systém typu F tvořený jedinou stěnou umíme vyrobit až do délky 65 metrů. 

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 07 Farma Rybná nad Zdobnicí

Díky postupným inovacím dnes dokážeme namontovat náš boční ventilační systém typu D až do délky 100 metrů - přičemž celý systém pohání jeden jediný motor. Teletník na farmě v Rybné nad Zdobnicí je dlouhý 80 metrů, přičemž plachty mají na výšku 4,5 metru. Systém slouží nejen k odvětrávání stáje, ale také ke stínění. BVS D mají oproti ostatním modelům velkou výhodu v tom, že v něm chybí podpůrné sítě, které nahradily masivní profily opatřené gumou, jež slouží jako vedení a opora celého systému. V této stáji pro mladý dobytek jsme instalovali také elektrická rolovací vrata Haze.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 08 Farma Bohdalov

Na farmě v Bohdalově se stavěli dvě zbrusu nové stáje pro skot včetně čekárny a dojírny. Naše společnost na mě dodala nejmodernější systém bočního odvětrávání - ventilační systém typu D. U tohoto modelu se plachta roluje na hřídel na požadovanou výšku, a dále se systém může vertikálně pohybovat. Střechy stájí jsou osazeny laminátovými hřebenovými štěrbinami bez klapky, v budovách jsme instalovali také rolovací vrata Haze. Co se týče čekárny s dojírnou, obě místnosti oddělují křídlová a posuvná vrata z PUR panelů. V čekárně je pak osazen boční ventilační systém typu F, který je tvořen polykarbonátovými stěnami. V dojírně najdete dvoukřídlou hřebenovou větrací štěrbinu a sekční a rolovací vrata.

FOTOGALERIE 


TOP PROJEKT 09 Farma Okrouhlá Radouň

V nové, krásně prostorné a prosvětlené stáji pro skot v zemědělském družstvu v Okrouhlé Radouni jsme instalovali boční ventilační systém typu B. Ten dnes patří k nejoblíbenějším. Plachta je v tomto případě v horní části zavěšena na ocelových lankách, a ty jsou napojeny k hlavnímu lanu, které se navíjí přes vodicí kladky na bubínek u motoru. Tímto způsobem je zajištěn vertikální pohyb. Ve spodní části je na plachtě navléknutá hřídel propojená s motorem. Ve chvíli, kdy je plachta v pohybu, se současně ve spodní části otvoru plachta navíjí. Větrací systém je napojen na nejmodernější meteostanici Haze. V Okrouhlé Radouni najdete také naše rolovací vrata a posuvná vrata s palubkovou výplní. Ve střeše je pak namontovaná hřebenová štěrbina bez regulace. 

FOTOGALERIE 


TOP PROJEKT 10 John Deere Ovčáry

Náš VIP zákazník, společnost STROM PRAHA, výhradní distributor techniky John Deere pro ČR, si pro stavbu svého areálu v Ovčárech u Kolína přál navrhnout rolovací vrata v širším provedení, než je možné vyrobit. Místo nich jsme mu tedy doporučili boční ventilační systém typu E. Výška otvoru je 3,5 m, plachty jsou v šířkách 14,9 bm, 17 bm, 20 bm a 14,5 bm. Veškeré viditelné prvky jsou v barevné úpravě antracit, aby byl zachován celkový vzhled stavby. V prostoru pod navinutou plachtou se nacházejí dvě svislé posuvné vodící opěry, které umožňují maximální průjezd. Bez posunu svislých opěr je vždy zachována šíře průjezdu 5-7 bm, dle dané šíře otvoru. Instalovali jsme také pevnou plachtovou výplň nad otvor a z boční strany.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 11 Farma Svinišťany

Stáj pro dojný skot byla na farmě ve Svinišťanech zkolaudována na podzim 2019. Naše společnost v objektu instalovala boční ventilační systémy typu D (BVS D) - vždy dvě stěny na každé straně stáje. Mezi oběma stěnami je namontované takzvané středové zaplachtování, díky kterému do stáje neprofukuje. Na okrajích stěn jsou pak instalována vnitřní a vnější krajová zaplachtování, která při poryvech větru chrání okraje plachet před potrháním, a tím prodlužují životnost ventilačního systému. Všechny čtyři stěny se pohodlně ovládají díky přehlednému ovládacímu panelu. Na farmě jsme instalovali také elektrická rolovací vrata s ocelovými vodícími profily v pozinkované úpravě s kartáči, které umožňují tiché ovládání vrat, a pozinkovaným zastřešením.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 12 Farma Uhřice

FOTOGALERIE

Na mléčné farmě v Uhřicích jsme kromě elektrických rolovacích vrat a bočních stěn instalovali i jednu novinku. Na přání majitelů, kteří k přihrnování krmiva na krmné chodbě využívají robotický přihrnovací stroj, jsme vyvinuli speciální systém automatického ovládání elektrických vrat. Díky němu se rolovací vrata před přijíždějícím robotem automaticky otevřou, načež se po jeho průjezdu opět uzavřou, aby nedocházelo ke zbytečným únikům tepla. Jakmile robot svou práci dokončí a zamíří ven ze stáje, díky čidlu se vrata opět částečně otevřou, přihrnovací stroj projede, načež se za ním vrata automaticky zavřou. Díky tomuto unikátnímu systému Haze se rolovací vrata ovládají zcela automaticky, a robot může svou "práci" vykonávat skutečně bez jakéhokoli zásahu lidského personálu. Více se o tomto systému dozvíte v sekci Rolovací vrata, kde najdete i ukázkové video.


TOP PROJEKT 13 Farma Nový Telečkov

FOTOGALERIE

Teletník pro 210 telat se v Novém Telečkově kolaudoval v září 2019. Naše společnost v budově instalovala boční ventilační systém typu B (BVS B). U tohoto systému je plachta v horní části zavěšena na ocelových lankách, a ty jsou napojeny k hlavnímu lanu, které se navíjí přes vodicí kladky na bubínek u motoru. Ve spodní části je na plachtě navléknutá hřídel propojená s motorem. Ve chvíli, kdy je plachta v pohybu, se současně ve spodní části otvoru plachta navíjí. Ventilační systém je napojen na zbrusu novou meteostanici Haze AG06 s moderním dotykovým displejem, díky které je větrání řízeno automaticky. Ve stáji najdete také hřebenovou štěrbinu a elektrická rolovací vrata Haze.


TOP PROJEKT 14 Farma Vadín

FOTOGALERIE

Nová stáj pro skot je součástí areálu živočišné výroby v obci Vadín, který patří společnosti Agro Posázaví. V tomto supermoderním objektu pro 600 dojnic jsme instalovali šest našich nejmodernějších bočních ventilačních systémů typu D, které jsou napojené na meteostanici AG05, vybavenou větrným, dešťovým i teplotním čidlem. Kromě ventilačních systémů tu najdete také naše ocelová křídlová vrata s palubkovou výplní a elektrická rolovací vrata se zastřešením.


TOP PROJEKT 15 Farma Podmyče

FOTOGALERIE

Na zemědělské farmě Podmyče, která spadá pod Zemědělské družstvo Petřín z RHEA Holdingu, najdete hned několik našich nejmodernějších řešení. O udržování ideálních podmínek ve stájích se starají rolovací elektrické pohyblivé stěny typu D spolu s dvoukřídlou hřebenovou větrací štěrbinou ovládanou elektromotorem, jejíž křídla jsou vyplněna plachtou. Boční stěny i větrací štěrbina jsou napojeny na meteostanici Haze, a ovládají se tak automaticky.


TOP PROJEKT 16 Farma Hněvkovice 

FOTOGALERIE

V moderní stáji pro skot, kterou najdete v areálu společnosti ZEMKO Kožlí v Hněvkovicích, jsme instalovali boční ventilační systémy napojené na meteostanici a rolovací dveře. Boční stěny jsou typ D, u kterého se plachta namotává na spodní hřídel s elektropohonem a pohyblivé je i horní uchycení plachty. Obě hřídele mohou vyjíždět nahoru i dolů, plachtu lze případně rozmotat i ve střední části stěny. Tento systém tak nabízí nejvíce variant polohování plachet.


TOP PROJEKT 17 Královice (jezdecké centrum)

FOTOGALERIE

Jednu z našich posledních realizací najdete v jezdeckém areálu Královický Dvůr v Královicích u Slaného. Ve zdejší jízdárně jsme do připravené výdřevy instalovali elektricky ovládané boční větrací stěny typu C, které mají plachtu uchycenou v horní části. Za pěkného počasí stačí plachty odrolovat směrem nahoru, a jízdárnou příjemně proudí vzduch. Jakmile ale fouká vítr, prší nebo sněží, stěny se zatáhnou, a zákazníci mohou jezdit dál.


TOP PROJEKT 18 Farma Jilem 

FOTOGALERIE

Na farmě skotu v Jilemu najdete celou řadu našich technologických prvků. Ve stěnách stáje jsou nainstalovány naše nejmodernější boční ventilační systémy typu D se dvěma pohyblivými hřídelemi. Větrací systém pak doplňuje nejrozšířenější verze větrací štěrbiny - laminátová štěrbina bez klapky. Ve vchodech do stáje jsou namontována rolovací vrata se zastřešením (elektrická i řetízková) a posuvná, dvoukřídlá ocelová vrata. V čekárnách před dojírnami jsme instalovali polykarbonátové stěny typu F. Tento systém umožňuje v zimě boky zcela uzavřít, aby prostory čekárny nenamrzaly.


TOP PROJEKT 19 Farma Mladoňovice 

FOTOGALERIE

U této realizace jsme použili celou řadu nových, modernějších prvků. Ve stáji v Mladoňovicích jsme instalovali boční větrací stěny typu C, ovšem s novými plachtami od rakouského výrobce Sattler, které mají o 30 % větší pevnost a lepší propustnost světla. Novinkou jsou i pevnější kedry, součástí konstrukce jsou i odolnější vodítka a nové gumy, které méně špiní. Ve stáji jsou i klasická hřebenová štěrbina bez regulace a zastřešená rolovací vrata s novými chlupy, které při větrném počasí lépe tlumí zvuky, a přispívají tak ke klidu ve stáji.

a dalšími našimi spokojenými zákazníky jsou:

Boharyně, Čechtice, Bednárec, Bečváry, České Meziříčí, Dolní Kralovice, Dvorce, Hlohovec, Horky, Horní lištná, Horný Lieskov, Kožlí, Koloveč, Křeč, Křeštanovice, Kunovice, Lesonice, Lhotka u Radnic, Lieskovec, Roudnice, Prostějov, Prusíny, Rváčov, Sasinkovo, Sedlice, Velká Bukovina, Vlčkovce - Majcichov, Výprachtice, Zadnice, Zbinohy, Zálesní Lhota atd.