NAŠE PROJEKTY

Společnost Haze dodala za posledních více než 13 let systémy technologických prvků do několika stovek stájí, jízdáren i dalších zemědělských objektů. Našimi spokojenými zákazníky jsou zemědělská družstva i jízdárny v České republice i na Slovensku. Na této stránce si můžete prohlédnout výběr top 10 projektových řešení, která jsme realizovali v poslední době.


TOP PROJEKT 01 John Deere Ovčáry

Náš VIP zákazník, společnost STROM PRAHA, výhradní distributor techniky John Deere pro ČR, si pro stavbu svého areálu v Ovčárech u Kolína přál navrhnout rolovací vrata v širším provedení, než je možné vyrobit. Místo nich jsme mu tedy doporučili boční ventilační systém typu E. Výška otvoru je 3,5 m, plachty jsou v šířkách 14,9 bm, 17 bm, 20 bm a 14,5 bm. Veškeré viditelné prvky jsou v barevné úpravě antracit, aby byl zachován celkový vzhled stavby. V prostoru pod navinutou plachtou se nacházejí dvě svislé posuvné vodící opěry, které umožňují maximální průjezd. Bez posunu svislých opěr je vždy zachována šíře průjezdu 5-7 bm, dle dané šíře otvoru. Instalovali jsme také pevnou plachtovou výplň nad otvor a z boční strany.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 02 Farma Svinišťany

Stáj pro dojný skot byla na farmě ve Svinišťanech zkolaudována na podzim 2019. Naše společnost v objektu instalovala boční ventilační systémy typu D (BVS D) - vždy dvě stěny na každé straně stáje. Mezi oběma stěnami je namontované takzvané středové zaplachtování, díky kterému do stáje neprofukuje. Na okrajích stěn jsou pak instalována vnitřní a vnější krajová zaplachtování, která při poryvech větru chrání okraje plachet před potrháním, a tím prodlužují životnost ventilačního systému. Všechny čtyři stěny se pohodlně ovládají díky přehlednému ovládacímu panelu. Na farmě jsme instalovali také elektrická rolovací vrata s ocelovými vodícími profily v pozinkované úpravě s kartáči, které umožňují tiché ovládání vrat, a pozinkovaným zastřešením.

FOTOGALERIE


TOP PROJEKT 03 Farma Uhřice

FOTOGALERIE

Na mléčné farmě v Uhřicích jsme kromě elektrických rolovacích vrat a bočních stěn instalovali i jednu novinku. Na přání majitelů, kteří k přihrnování krmiva na krmné chodbě využívají robotický přihrnovací stroj, jsme vyvinuli speciální systém automatického ovládání elektrických vrat. Díky němu se rolovací vrata před přijíždějícím robotem automaticky otevřou, načež se po jeho průjezdu opět uzavřou, aby nedocházelo ke zbytečným únikům tepla. Jakmile robot svou práci dokončí a zamíří ven ze stáje, díky čidlu se vrata opět částečně otevřou, přihrnovací stroj projede, načež se za ním vrata automaticky zavřou. Díky tomuto unikátnímu systému Haze se rolovací vrata ovládají zcela automaticky, a robot může svou "práci" vykonávat skutečně bez jakéhokoli zásahu lidského personálu. Více se o tomto systému dozvíte v sekci Rolovací vrata, kde najdete i ukázkové video.


TOP PROJEKT 04 Farma Nový Telečkov

FOTOGALERIE

Teletník pro 210 telat se v Novém Telečkově kolaudoval v září 2019. Naše společnost v budově instalovala boční ventilační systém typu B (BVS B). U tohoto systému je plachta v horní části zavěšena na ocelových lankách, a ty jsou napojeny k hlavnímu lanu, které se navíjí přes vodicí kladky na bubínek u motoru. Ve spodní části je na plachtě navléknutá hřídel propojená s motorem. Ve chvíli, kdy je plachta v pohybu, se současně ve spodní části otvoru plachta navíjí. Ventilační systém je napojen na zbrusu novou meteostanici Haze AG06 s moderním dotykovým displejem, díky které je větrání řízeno automaticky. Ve stáji najdete také hřebenovou štěrbinu a elektrická rolovací vrata Haze.


TOP PROJEKT 05 Farma Vadín

FOTOGALERIE

Nová stáj pro skot je součástí areálu živočišné výroby v obci Vadín, který patří společnosti Agro Posázaví. V tomto supermoderním objektu pro 600 dojnic jsme instalovali šest našich nejmodernějších bočních ventilačních systémů typu D, které jsou napojené na meteostanici AG05, vybavenou větrným, dešťovým i teplotním čidlem. Kromě ventilačních systémů tu najdete také naše ocelová křídlová vrata s palubkovou výplní a elektrická rolovací vrata se zastřešením.


TOP PROJEKT 06 Farma Podmyče

FOTOGALERIE

Na zemědělské farmě Podmyče, která spadá pod Zemědělské družstvo Petřín z RHEA Holdingu, najdete hned několik našich nejmodernějších řešení. O udržování ideálních podmínek ve stájích se starají rolovací elektrické pohyblivé stěny typu D spolu s dvoukřídlou hřebenovou větrací štěrbinou ovládanou elektromotorem, jejíž křídla jsou vyplněna plachtou. Boční stěny i větrací štěrbina jsou napojeny na meteostanici Haze, a ovládají se tak automaticky.


TOP PROJEKT 07 Farma Hněvkovice 

FOTOGALERIE

V moderní stáji pro skot, kterou najdete v areálu společnosti ZEMKO Kožlí v Hněvkovicích, jsme instalovali boční ventilační systémy napojené na meteostanici a rolovací dveře. Boční stěny jsou typ D, u kterého se plachta namotává na spodní hřídel s elektropohonem a pohyblivé je i horní uchycení plachty. Obě hřídele mohou vyjíždět nahoru i dolů, plachtu lze případně rozmotat i ve střední části stěny. Tento systém tak nabízí nejvíce variant polohování plachet.


TOP PROJEKT 08 Královice (jezdecké centrum)

FOTOGALERIE

Jednu z našich posledních realizací najdete v jezdeckém areálu Královický Dvůr v Královicích u Slaného. Ve zdejší jízdárně jsme do připravené výdřevy instalovali elektricky ovládané boční větrací stěny typu C, které mají plachtu uchycenou v horní části. Za pěkného počasí stačí plachty odrolovat směrem nahoru, a jízdárnou příjemně proudí vzduch. Jakmile ale fouká vítr, prší nebo sněží, stěny se zatáhnou, a zákazníci mohou jezdit dál.


TOP PROJEKT 09 Farma Jilem 

FOTOGALERIE

Na farmě skotu v Jilemu najdete celou řadu našich technologických prvků. Ve stěnách stáje jsou nainstalovány naše nejmodernější boční ventilační systémy typu D se dvěma pohyblivými hřídelemi. Větrací systém pak doplňuje nejrozšířenější verze větrací štěrbiny - laminátová štěrbina bez klapky. Ve vchodech do stáje jsou namontována rolovací vrata se zastřešením (elektrická i řetízková) a posuvná, dvoukřídlá ocelová vrata. V čekárnách před dojírnami jsme instalovali polykarbonátové stěny typu F. Tento systém umožňuje v zimě boky zcela uzavřít, aby prostory čekárny nenamrzaly.


TOP PROJEKT 10 Farma Mladoňovice 

FOTOGALERIE

U této realizace jsme použili celou řadu nových, modernějších prvků. Ve stáji v Mladoňovicích jsme instalovali boční větrací stěny typu C, ovšem s novými plachtami od rakouského výrobce Sattler, které mají o 30 % větší pevnost a lepší propustnost světla. Novinkou jsou i pevnější kedry, součástí konstrukce jsou i odolnější vodítka a nové gumy, které méně špiní. Ve stáji jsou i klasická hřebenová štěrbina bez regulace a zastřešená rolovací vrata s novými chlupy, které při větrném počasí lépe tlumí zvuky, a přispívají tak ke klidu ve stáji.

a dalšími našimi spokojenými zákazníky jsou:

Boharyně, Čechtice, Bednárec, Bečváry, České Meziříčí, Dolní Kralovice, Dvorce, Hlohovec, Horky, Horní lištná, Horný Lieskov, Kožlí, Koloveč, Křeč, Křeštanovice, Kunovice, Lesonice, Lhotka u Radnic, Lieskovec, Roudnice, Prostějov, Prusíny, Rváčov, Sasinkovo, Sedlice, Velká Bukovina, Vlčkovce - Majcichov, Výprachtice, Zadnice, Zbinohy, Zálesní Lhota atd.