ROLOVACÍ VRATA

Rolovací vrata Haze nahrazují klasická křídlová či posuvná vrata. Konstrukce je žárově zinkovaná, plachtovina se navíjí na hřídel, která je umístěná nad průchodem. Šetří tak místo a při otevřeném stavu zabraňuje tomu, aby plachtu poničily poryvy větru. Barevné provedení vrat si může zákazník zvolit, díky šíři variant (včetně kombinací barev) mohou vrata sloužit i jako prosvětlovací prvek. Stejně tak lze místo plachtoviny vybrat její alternativu v podobě protiprůvanové sítě. Ovládání může být elektrické, případně mechanické.


Máte zájem o naše rolovací vrata? Pošlete nám nezávaznou poptávku!


ROLOVACÍ VRATA ELEKTRICKÁ ZATEPLENÁ

Zateplená rolovací vrata se hodí především do prostor, kde je potřeba eliminovat únik tepla a udržet stabilní teplotu. Využití najdou například v chovech ovcí, koz či mladého dobytka, kde je požadavek na tepelnou stálost. Instalovat je lze i do vstupů či výstupů v dojírnách nebo mezi čekárnou a dojírnou. Vyrábíme je ve dvou barevných odstínech (šedá a okrová). Štětinové těsnění snižuje únik tepla, součinitel prostupu tepla (U) je 3,9–5,5 W/m²K. Maximální šířka stavebního otvoru je 4000 mm, maximální výška 4000 mm.


ELEKTRICKÁ VRATA

Tato vrata jsou vhodná do prostor, kde se s nimi bude často manipulovat - například do krmných chodeb. Elektropohon lze komfortně ovládat pomocí dálkového ovládání, v případě výpadku proudu je k dispozici záložní klika. Vyrábíme je i ve větších rozměrech, maximální šíře otvoru je 6 x 4 metry.

NOVINKA! 

Nejnovější provedení profilu vrat s chlupem, které umožňuje tiché ovládání vrat a neruší tak skot nebo koně ve stáji. SYSTÉM AUTOMATICKÉHO OVLÁDÁNÍ ELEKTRICKÝCH VRAT

Pro zemědělce, kteří ve svých stájích k přihrnování krmiva na krmné chodbě využívají robotický přihrnovací stroj, jsme vyvinuli speciální systém automatického ovládání elektrických vrat, který lze instalovat dodatečně. Jeho součástí jsou čtyři čidla, která jsou umístěná ve venkovní dokovací stanici, v níž se robot dobíjí. Ve chvíli, kdy přihrnovací stroj ze stanice vyjede a čidla mine, spustí se časovač, který odměřuje předem stanovený čas, který robot potřebuje k tomu, aby dojel ke stáji. V případě farmy v Uhřicích, v níž jsme tento systém poprvé instalovali, je tento interval stanoven na 2 minuty a 20 sekund. Po jejich uplynutí se rolovací vrata začnou automaticky otevírat, aby umožnila průjezd robota. Aby se zamezilo zbytečnému úniku tepla, vrata se otevřou jen částečně (přesnou výšku lze opět libovolně zvolit, v tomto případě se vrata otevírají 15 sekund), načež se po průjezdu stroje opět automaticky zavřou. Zavřená pak zůstanou po celou dobu, kdy stroj pracuje uvnitř stáje (v případě této farmy jde o 20 až 40 minut). 

Jakmile robot svou práci dokončí a zamíří ven ze stáje, sepne další čidlo umístěné na vnitřní stěně budovy, vrata se opět částečně otevřou, přihrnovací stroj projede, a vrata se za ním zavřou. Pro využití například v létě, kdy dveře není nutné zavírat, je v horní části vrat umístěné ještě jedno čidlo, které po vyrolování vrat sepne magnet umístěný v plachtě, a celý systém se tak vyřadí z provozu. Vrata tak mohou zůstat celý den vyrolovaná. Čidla jsou přitom na vnitřní i vnější straně vrat umístěna tak, aby nepřekážela při průjezdu techniky a nemohla je poškodit ani zvířata. Díky tomuto unikátnímu systému Haze se tak rolovací vrata ovládají zcela automaticky, a robot může svou "práci" vykonávat bez jakéhokoli zásahu personálu. Toto automatické ovládání kombinující laserová čidla a časovač lze navíc instalovat i na další systémy, od zavlažování po shrnovací lopaty. K pohybovému čidlu lze navíc přidat například i čidla teplotní nebo dešťová. Systém lze dodatečně instalovat na jakákoli elektricky ovládaná vrata Haze.

  • Systém umožňuje zcela automatické ovládání elektrických rolovacích vrat během práce přihrnovacího stroje
  • Umístění čidel i časová rozpětí lze navolit dle potřeb stáje, čidla navíc nijak nepřekážejí v běžném provozu
  • V létě, kdy vrata bývají přes den otevřená, lze systém pohodlně odpojit
  • Systém lze instalovat dodatečně na jakákoli elektricky ovládaná vrata Haze, ale také na další systémy (zavlažování, shrnovací lopaty...)

MECHANICKÁ VRATA 

Jedná se o základní variantu rolovacích vrat, která se ovládá pomocí kliky. Instalujeme je do maximální šíře otvoru 3 x 3 metry.


ŘETÍZKOVÁ VRATA 

Tato varianta má vylepšené ovládání pomocí řetízkové bezúdržbové převodovky. Její výhodou je dlouhá životnost. Na přání klienta je možné vložit pádovou brzdu. Instalujeme je do maximální šíře otvoru 5 x 4 metry.


ROLOVACÍ STĚNA SE STŘEDOVOU HŘÍDELÍ

Rolovací stěnu se středovou hřídelí je možné usadit do otvorů s šířkou nad 5700 mm. Je to tedy ideální varianta pro prostory, do kterých už nelze nainstalovat rolovací vrata.