METEOSTANICE

Naše meteostanice sleduje povětrnostní podmínky a automaticky podle nich upravuje větrací systémy ve stájích - a to jak boční stěny, tak případně i dvoukřídlou hřebenovou štěrbinu. Její součástí jsou dvě čidla rychlosti větru (každé na jedné straně stáje), vyhřívané čidlo deště, které detekuje i sněhové srážky, a jedno až tři teplotní čidla. 


Máte zájem o naši meteostanici? Pošlete nám nezávaznou poptávku!


Meteostanice reaguje na měnící se vítr, déšť i teplotu, a podle přednastavených hodnot automaticky upravuje ventilační systém tak, aby ve stájích udržoval optimální mikroklima. Poslední generace meteostanic Haze - model AG06 - má navíc i přehledný a moderní dotykový displej, který umožňuje pohodlné a intuitivní ovládání.


MOŽNOSTI OVLÁDÁNÍ

Zapojený větrací systém se základním softwarem funguje na principu otevírání a zavírání stěn po jednotlivých třetinách. Ručně můžeme nastavit, jak často a do jaké hodnoty se má systém pohybovat v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách. V případě zapojení pomaloběžných větráků se zadává teplota, při které se dají větráky do chodu. Dále je zde možné nastavit funkci pro zimní provoz. V zimním provozu se nastavuje teplota, která způsobí přivření plachet na jednu, nebo dvě třetiny dle nastavené hodnoty. Plachty zůstávají přivřené po celou dobu poklesu pod tuto teplotu až po funkci mráz, zároveň respektují překročení hodnot rychlosti větru a přítomnosti srážek. Druhá úroveň zimního provozu je funkce mráz, která způsobí úplné zavření plachet. Tato funkce slouží k ochraně stáje před velkým mrazem, který by kromě zdravotních komplikací zvířat mohl způsobovat také zamrzání krmení a napáječek. Plachty zůstávají zavřené po celou dobu poklesu pod tuto mrazovou teplotu.


FUNKČNÍ SEGMENTY

1. Ovládání štěrbiny

Ovládání dvoukřídlé hřebenové štěrbiny s elektropohonem. Systém reguluje otevírání a uzavírání štěrbiny podle rychlosti proudění vzduchu a teploty ve stáji. Díky propojení se srážkovými čidly reaguje také na déšť a sněžení.


2. Ovládání bočních systémů

Ovládání bočních ventilačních systémů. Díky regulaci bočních stěn udržuje ve stáji ideální mikroklimata. Systém umožňuje odlišné nastavení bočních stěn na návětrné a závětrné straně stáje, a umí optimalizovat parametry nastavení podle konkrétního umístění stáje v krajině.


3. Adekvátní osvětlení

Zajištění adekvátního osvětlení ve stájích. Meteostanici je možné propojit se zdroji umělého osvětlení tak, abyste zajistili adekvátní úroveň sdruženého osvětlení v průběhu celého roku.


4. Nucená ventilace

Nucená ventilace, která zabrání tepelnému stresu u skotu. Systém díky tepelným čidlům vyhodnocuje aktuální teplotu ve stáji, a v případě potřeby aktivuje nucenou ventilaci (ventilátory). Jeho výhodou je, že systém aktivace není závislý na lidském faktoru.


5. Eliminace přehřívání boxových stájí

Eliminace přehřívání boxových loží u podélné obvodové stěny. Systém umí v letních měsících nastavit rozvinutí rolovacích stěn typu D tak, aby se zabránilo liniovému přehřívání boxových loží podél obvodových stěn stájí.


6. Letní a zimní provoz

Základní přednastavení pro letní a zimní provoz. Naše meteostanice má přednastavené základní režimy regulace stájového mikroklimatu pro letní a zimní měsíce. Tyto parametry lze optimalizovat podle specifik farmy, lokality a podobně.