ZASTŘEŠENÍ JÍMEK

Naše společnost zastřešuje jímky s vnitřním průměrem 15 až 35 metrů pomocí speciální pevnostní plachty. Toto řešení jednak snižuje únik čpavku a dalších zápašných plynů z jímky do ovzduší, a také zabraňuje tomu, aby do jímky zatékala dešťová voda. Naši odborníci posoudí stavbu přímo u vás, zajistí vám statický výpočet a postarají se o kompletní montáž.


Máte zájem o zastřešení jímky? Pošlete nám nezávaznou poptávku!


Proč zastřešit jímku? 

Především kvůli snížení unikání čpavku z jímky do ovzduší. V druhé řadě také kvůli zabránění nežádoucímu zatékání dešťové vody do jímky.

Jak na to? 

Na připravenou betonovou jímku instalujeme po obvodu ocelové obruče, které kotví pevnostní kurty umístěné na prstenci uprostřed jímky. Tento prstenec je posazený na nerezovém nebo betonovém sloupu. Po napnutí kurtu se na vzniklou konstrukci natáhne speciální pevnostní plachta (900 g/m2), která zajišťuje samotné zastřešení. Celé řešení dodáváme včetně statického výpočtu a montáže. Veškerý ocelový materiál je kompletně zhotovený z nerezové oceli, čímž se zajištuje výrazné prodloužení životnosti tohoto systému.