STREŠNÍ VĚTRACÍ SYSTÉMY

Hřebenová větrací štěrbina je důležitou součástí větracího systému stájí. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o prvek umístěný v samotném hřebeni střechy stavby. Tento prvek slouží nejen k prosvětlení stáje, ale hlavně pro odvod vlhka a teplého vzduchu ze stáje. U hřebenových větracích štěrbin rozlišujeme nasledující typy:


Máte zájem o naše střešní větrací systémy? Pošlete nám nezávaznou poptávku!


1. HŘEBENOVÁ VĚTRACÍ ŠTĚRBINA DVOUKŘÍDLÁ OVLÁDANÁ ELEKTROPOHONEM

Hřebenová větrací dvoukřídlá štěrbina ovládaná elektropohonem je mezi chovateli dojeného skotu v posledních letech stále populárnější. Elektropohon štěrbiny je možné ovládat tlačítkem, přičemž systém lze propojit s naší meteostanicí Haze, a to včetně záložního zdroje. Hřebenovou dvoukřídlou štěrbinu tvoří část vlastního segmentu, štěrbinová křídla, hřebenový zvedací mechanismus a elektropohon. Na výplň křídel štěrbiny se u stájí používá plachtovina, u dojíren a čekáren je vhodnější polykarbonát. Šířka otvoru se obvykle pohybuje mezi 1000 až 1800 mm. 

Větrací štěrbina dvoukřídlá s elektropohonem

POUŽITÍ:

Tuto variantu hřebenové štěrbiny instalujeme u dojíren a průmyslových objektů. 

FOTOGALERIE


2. HŘEBENOVÁ VĚTRACÍ ŠTĚRBINA BEZ REGULACE - SEDLOVÉ ZAKRYTÍ (NOVINKA!)

Vrchní zakrytí je ve stejném sklonu jako střecha (18–30 °). Díky tomuto řešení ji zákazníci často volí do míst, kde je nárok na zachování původního rázu stavebního objektu. Celý systém je bezúdržbový. Štěrbina se vyrábí vždy ve variantě s vrchním polykarbonátovým zakrytím a s bočním plechovým deflektorem s velkou škálou barevného provedení. Je možné ji uchytit na hranol, profil metsec nebo jiný nosný prvek. Jako doplněk k hřebenové větrací štěrbině lze dodat i oplechování, které při zhoršených povětrnostních podmínkách zabraňuje zatékání vody do stáje. Tento doplněk by měl být součástí dodávky vždy, když je sklon střechy menší než 16°. Plechování se provádí pomocí pozinkovaného plechu nebo pomocí plechu Lindab (s možností doplnění o těsnění).

POUŽITÍ:

Hřebenová větrací štěrbina bez regulace se sedlovým zakrytím je určena především pro přirozené odvětrávání a prosvětlení stájí a čekáren.

Větrací štěrbina bez regulace - sedlové zakrytí

FOTOGALERIE


3. HŘEBENOVÁ ŠTĚRBINA BEZ REGULACE  

Standardní a nejrozšířenější verzí větrací štěrbiny je laminátová štěrbina bez klapky. Tuto variantu lze nainstalovat na otvory o maximální šířce 1500 mm. Při otvoru širším než 1500 mm se používá hřebenová větrací štěrbina se samonosným laminátovým obloukem. U této verze je maximální šíře otvoru až 4500 mm. Konstrukce štěrbiny je ocelová, žárově zinkovaná a upevněná na dřevěné nebo ocelové prvky. Horní oblouk je nejčastěji z laminátu nebo polykarbonátu a průduch není uzavřen klapkou.

TYPY

- Větrací štěrbina s hladkým deskovým laminátem pro rozměry 400-1500 mm

- Větrací štěrbina z deskového polykarbonátu pro rozměry 500-4500 mm

- Větrací štěrbina se samonosným obloukem pro rozměry 1500-4500 mm

- Větrací štěrbina bez vrchního oblouku pro rozměry 400-800 mm

- Větrací hřebenová štěrbina pultové střechy, zakrytí možné svinovací plachtou nebo polykarbonátovou stěnou

POUŽITÍ:

Tuto variantu hřebenové štěrbiny instalujeme do stájí pro skot, koně, ovce či kozy, ale také do čekáren u dojíren, čističek odpadních vod nebo skladů.

Větrací štěrbina bez regulace  

FOTOGALERIE


 4. HŘEBENOVÁ VĚTRACÍ ŠTĚRBINA S KLAPKOU

Hřebenová větrací štěrbina dvoukřídlá je inovovanou verzí předchozí verze štěrbiny bez klapky. Pomocí klapek lze zcela nebo částečně regulovat průtok vzduchu. Toto řešení se využívá například ve stájích v čekárnách a dojírnách. Hodí se ale například i do kompostáren. Konstrukce štěrbiny je hliníková, klapky se ovládají pomocí elektromotoru. Abyste docílili nejlepších izolačních vlastností, doporučujeme zvolit hřebenovou větrací štěrbiny z polykarbonátu, který má lepší tepelně izolační vlastnosti. Hlavně ve stájích se pak používá křídlová štěrbina opatřená plachtou. Hřebenové štěrbiny s klapkou vyrábíme pro otvory široké 1000-1800 mm, přičemž standardní rozměr je 560 mm. U otvorů širších než 900 mm doporučujeme zvolit dvoukřídlou hřebenovou štěrbinu.

POUŽITÍ:

Tuto variantu hřebenové štěrbiny instalujeme do stájí pro skot, koně, ovce či kozy, ale také u dojíren, na průmyslové objekty nebo sklady.

Větrací štěrbina s klapkou

FOTOGALERIE


5. PLECHOVÁNÍ A DOPLŇKOVÝ SORTIMENT

Jako doplněk k hřebenové větrací štěrbině lze dodat i oplechování. Zabraňuje zatékání vody do stáje při zhoršených povětrnostních podmínkách. Tento doplněk by měl být součástí dodávky vždy, když je sklon střechy menší než 16°. Plechování provádíme pomocí zinkovaného plechu (s možností doplnění o těsnění), nebo pomocí plechu Lindab.

Možnosti plechování štěrbin a podsad

  1. s těsnícím profilem
  2. bez těsnícího profilu
  3. volitelné v barvě RAL

Plechování štěrbiny volitelné v barvě RAL