Společnost Haze úspěšně realizovala první zakázku v Polsku

24.06.2020

Naše společnost realizovala historicky první zakázku na území Polska. Šlo o novostavbu stáje na farmě ve městě Goleszow. Klientem byla zemědělská firma, která u našich polských sousedů pravidelně dostává přední ocenění za zemědělskou produkci. Do budovy jsme instalovali elektrická rolovací vrata a náš boční ventilační systém typu C, byť v poněkud netradičních rozměrech.

Na zemědělské farmě v polském městě Goleszow vyrostla novostavba stáje pro masný dobytek. Stavba není úplně typická - jde o železnou konstrukci se zděnými štíty a předsazenou obetovávkou pro boční přístřešky zvířat. Na přání majitele jsme v budově instalovali 6 kusů elektrických rolovacích vrat v zelené a kovově stříbrné barvě a boční ventilační systémy typu C o délkách 35 a 25 bm. Protože je stáj určena pro různě stará (a tudíž i různě velká) zvířata, jsou na obou stranách stáje plachty s odlišnou výškou.

Náš boční ventilační systém typu C funguje na principu otevírání odspodu. V horní části je plachtová výplň zafixovaná v hliníkové liště a ve spodní části plachty je nasunutá hřídel. Tato hřídel je poháněná elektrickým pohonem. Tím, jak se hřídel otáčí, se mění výška zakrytí otvoru. Vzhledem ke stavebnímu řešení budovy jsou ovládací tlačítka systému nainstalována z venkovní strany objektu. Pro použití uvnitř stáje jsme naprogramovali jen jedno dálkové tlačítko, které jsme umístili na vnitřní stranu sloupu u hnojných chodeb. Tím jsme eliminovali možnost, že by se k tlačítku dostala zvířata.

Majitel farmy momentálně uvažuje o tom, že by boční ventilační systém propojil s automatickou meteostanicí Haze, a tím celý ventilační systém plně zautomatizoval.