Jeden z nejzajímavějších projektů roku 2020? Farma Bohdalov!

28.11.2020

Přestože jsme v roce 2020 realizovali desítky krásných projektů, farma Bohdalov rozhodně patří k těm nejzajímavějším. Vyrostly tu totiž dvě zbrusu nové stáje pro skot včetně čekárny a dojírny, do kterých jsme dodali celou řadu technologických prvků.

O větrání nových budov se v případě stájí stará náš nejmodernější systém bočního odvětrávání - ventilační systém typu D. U tohoto modelu se plachta roluje na hřídel na požadovanou výšku, a dále se systém může vertikálně pohybovat. Toto řešení tak slouží nejen k odvětrávání, ale také ke stínění. Boční ventilační systémy doplňují střešní laminátové hřebenové štěrbiny bez regulace.

Pro budovu čekárny pak majitelé zvolili ventilační systém typu F, který je tvořen polykarbonátovými stěnami. Tento materiál se výborně hodí právě do čekáren či dojíren, tedy míst, kde je vyžadována větší tepelná izolace. Čekárnu a dojírnu oddělují křídlová a posuvná vrata z PUR panelů, v dojírně jsme instalovali dvoukřídlou hřebenovou větrací štěrbinu a sekční a rolovací vrata. V budovách farmy v Bohdalově najdete také rolovací vrata Haze.