Digitalizace provozu Haze přináší výhody i zákazníkům

19.04.2022

Díky výstavbě nové haly v Křični mohla společnost Haze přistoupit k nákupu několika nových strojů, které nejen zefektivní provoz firmy, ale přinesou výhody také našim klientům. Jde o moderní skladovací stroj od společnosti Kardex Remstar a vysokofrekvenční svářečku Zemat Technology Group.

Nákup skladovacího stroje Kardex Remstar Shuttle XP 700 byl součástí projektu "Digitalizace a automatizace výroby ve společnosti HAZE, s. r. o.", který je spolufinancován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, tedy ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu ČR. Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future.

Díky tomuto modernímu skladovacímu systému nejen šetříme místo ve skladu, ale především digitalizujeme celý logistický řetězec. Shuttle XP 700 se skládá z 36 polí, která lze obsluhovat ze dvou stran - zboží tak můžeme naskladňovat či vyskladňovat z obou stran zároveň. Obsluha skladu si pohodlně přivolá regál s požadovaným zbožím, načte si čárové kódy, materiál přeloží na paletu a odešle do skladu expedovaných zásilek. Software Shuttle XP 700 je propojen se skladovým systémem Helios, a tak máme nepřetržitý přehled o stavu skladových zásob i případné potřebě doobjednat konkrétní produkty. 

Další novinkou v našem provozu je vysokofrekvenční svářečka na plachty od společnosti Zemat Technology Group. Na rozdíl od starší technologie sváření horkým vzduchem je výsledkem vysokofrekvenčního sváření kvalitnější svár, a tudíž i pevnější plachty, které instalujeme do našich bočních ventilačních systémů i rolovacích vrat. Věříme, že tuto inovaci oceníte i vy, naši zákazníci.